EIZ Secretariat

HEAD OFFICE


  • Registrar / CEO                                          : – Mwale Henry (Mr.)
  • Finance & Administration Manager            : – Matimba Joseph (Mr.)
  • Human Resource & Administration Officer : – Hambulo Nanzele (Ms.)
  • Executive Assistant                                             : – Constance N. Soko (Mrs.)
  • Assistant Accountant (Revenue)                           : – Chutu Shuma Naomi (Mrs.)
  • Assistant Accountant (Expenditure)           : – Chanda Benstein (Mr.)
  • Procurement Officer                                   : – Lumamba Evans (Mr.)
  • Communications Officer                                             : – Chilatu Lwanga Mwansa (Mrs.)
  • Registration Assistant                                         : – Hamalambo Patricia (Ms.)
  • Driver                                                    : – Chirwa Paul (Mr.)
  • Office Assistant                                                       : – Mwimanenwa Semmy (Mr.)
  • Gardener                                                   : – Katongo Evans (Mr.)

 

HEADQUARTERS


  • Clerk of Works : Chinunchi Morgan (Mr.)

 

SOUTHERN REGION                                                                                   NORTHERN REGION


  • Deputy Registrars :
  • Zulu Newton (Mr.)                                                                                   – Musumali Happy (Mr.)

  • Compliance Inspectors :
  • Chanda Emmanuel (Mr.)                                                                    – Silungwe Leviticus (Mr.)
  • Mhango Dalitso (Mr.)                                                                              – Chisongo Gerald (Mr.)
  • Kalume Sakwala (Mr.)                                                                                    – Chomba Ian (Mr.)

  • Technical Officer : – Kalangu Rex (Mr.)

  • Programme Officers (Membership & CPD) :
  • Mwaba Beatrice (Ms.)                                                                                – Zulu Maiwase (Ms.)

  • Programme Assistants (Membership & CPD) :
  • Wangwe Kapesi (Mr.)                                                                                      – Pande Alex (Mr.)

  • Registration Assistants :
  • Chalwe Chola Sharon (Mrs.)                                                              – Kabwe Prudence (Ms.)

  • Office Assistants :
  • Mbiza Golden (Mr.)                                                                                  – Chirwa Agness (Ms.)

  • Finance and Administration Officer: – Kapufi Samson (Mr.)

  • Driver: – Sinkala Luka (Mr.)

  • Gardener : – Zimba Collins (Mr.)


  • Information Technology Officer: – Kasonde Chamba (Mr.)